Cestovní kancelář X Cestovní agentura

laptop, workspace, desk

Koupit si zájezd u cestovní kanceláře nebo u cestovní agentury?

Víte jaký je mezi nimi rozdíl?

V podstatě je to jedno, neboť obě prodávají to samé, za stejné ceny, za stejných podmínek – akční slevy, bonusy, speciální akce, věrnostní slevy atd…..

Proto se nemusíte bát, že cestovní agentura po Vás bude požadovat něco navíc, právě naopak. Bude si vážit toho, že využijete jejích služeb a tím podpoříte jejich podnikání.

Jaký je tedy mezi nimi rozdíl …..

Rozdíl je hlavně v odpovědnosti za poskytované služby.

Cestovní kanceláře jsou zřizovateli zájezdu a služeb s tím spojených.  Vytváří cenu zájezdu, za kterou se bude prodávat. Zajišťuje ubytování v hotelích, přepravu u leteckých společností, transfery, cestovní pojištění. Odpovídá za vše, co je z prodejem zájezdu a pobytem spojené.

MUSÍ BÝT ZE ZÁKONA POJIŠTĚNA PROTI ÚPADKU CESTOVNÍ KANCELÁŘE

Cestovní agentura je prodejcem –  zprostředkovatelem mezi CK a klientem při prodeji  zájezdů. Prodává a nabízí, na základě smlouvy o obchodním zastoupení s cestovními kancelářemi. Je povinna dodržovat všechny podmínky pro dané zájezdy – ceny, slevy, bonusy a podobně.

Výhodou je to, že cestovní agentura za vás vše vyřídí. Od sepsání cestovní smlouvy, dodatečných změn ve smlouvě nebo storna zájezdu. Upozorní na blížící se úhradu doplatku.  Může Vám pomoci při vyřizování stížnosti nebo reklamacích zájezdu.

Cestovní agentura nenese odpovědnost za to, že služby ve skutečnost neodpovídají tomu, co cestovní kancelář nabízí.

Nemá odpovědnost za již prodané zájezdy při úpadku cestovní kancelář

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *